Понедельник, 13 февраля 2017 09:42

Іван Корпонай: «МОЯ ОСОБИСТА І КОМАНДНА МЕТА СПІВПАДАЮТЬ.»

Інтерв'ю 17.09.1998 року.

Іван Корпонай - нападаючий.

Народився 13.02.1969 року в с. Ракошино Закарпатської області.

У футболі з п’яти років. Перишй тренер - О.Є. Горват.

Виступав за команди: «Закарпаття» /Ужгород), «Кремінь» (Кременчук), «Металург» (Запоріжжя), «Нива» /Тернопіль), «Діпро» ( Діпропетровськ), СК «Миколаїв».

Не одружений.

- Іване, коли у Вінниці пройшли чутки про твою можливу появу в рядах «Ниви», вболивальники лише хитро усміхались і говорили: «Уже двічі ми сподівалися на допомогу цього хлопця, але він так і не з'явився у нас». Що раніше заважало тобі «засвітитися» в нашій команді? 

- Та нічого мені не заважало, просто вінницькі пропозиції були не єдиними у мене. Кликали й в інші команди. Будучи на контракті в «Дніпрі», серйозно розглядав два запрошення - від Іщенка і Заяєва й перевагу віддав останньому. Чому? Діалог з Анатолієм Миколайовичем був конкретнішим, віри, так би мовити, було більше. А особисті умови суттєво не відрізнялись.

- Але в «Ниву» уже був запрошений твій брат - Адальберт... 

- А в Миколаєві тренером уже працював найстарший Корпонай -Тіберій.

- І все-таки через рік ти переходиш у «Ниву»...

• Ігор Федорович Гатаулліп звернувся до мене через Тіберія, щоб я продовжив свою кар’єру у вінницькій «Ниві». І я дав згоду. Вирішальними моментами у моєму виборі були професіоналізм нового наставника колективу Ігоря Яворського (в минулому також, як і я, форварда, а це немало означає), мета перед «Нивою» на сезон 1998/99 років, можливість пограти поруч з Адальбсртом. І непогані умови особистого контракту.

- Хотілось би особисто від тебе почути про той шум, який було піднято в пресі навколо твого імені під час «розборок» між Дніпропетровськом і Миколаєвом. 

- Вячеслав Грозний розумів, що п’ять нападаючих у «Дніпрі» - цс надто багато і, переговоривши із Заяєвим, віддав мене в оренду у СК «Миколаїв». Я відіграв за цю команду вісім місяців і ніхто, в тому числі і нове керівництво «Дніпра», про мене не згадував. За 5-6 турів до фінішу першоліговського турніру, коли стало відомо ім’я переможця, в нашому клубі почалися відомі негативні події па політично-фінансовому грунті. «Дніпру» нові начальники відмовились платити за мою оренду, ті, зрозуміло. 
звернулися в ПФЛ. Вирішити між собою це питання обидві сторони не зуміли, в результаті чого мені заборонили грати. Що ще можна сказати?

- Можливо, рівень твоєї гри не влаштовував миколаївську футбольну верхівку?

- Якраз навпаки, та от небажання платити і не тільки за мене, примусило нового президента В. Южакова для свого виправдання обвішувати нас, футболістів, різними ярликами віл «порушення спортивного режиму» до «низьких показників майстерності». Чому тоді четверо, вважайте, корінних миколаївців перебралися в «Кривбас»? І взагалі, де команда-переможець першості минулого сезону?

- Які сильні і слабкі сторони Івана Корпоная?

- Навіть не знаю. Люблю забивати м’ячі, що, зрештою (тьфу-тьфу) вдавалося і у вищій лізі, граю по всьому полі, не цураючись чорнової роботи. Граю, як умію. Хоча непогано було б краще грати головою у завершальних стадіях атаки.

- А фізична форма в порядку?

- Буде в порядку, я в цьому запевняю. Все-таки вимушена перерва на користь не пішла, хоч і тренувався щоденно самостійно. Але це зовсім інше. На сьогодні відчуваю прогрес, адже постійно в ігровому процесі.

- Чи ставиш перед собою мету у восьмій першості - забити стільки-то м’ячів?

- Думаю, рубіж 15-ти м’ячів буде оптимальним. Дай Бог, взяти його, ну і, звичайно, перевищити. А головне, суттєво допомогти колективу «Ниви» у досягненні переможних результатів. Буду допомагати хлопцям. Ну. а їх допомогу вже відчуваю на футбольному полі, особливо від Боровського, Фінкеля (він майже все виграє па другому поверсі) і від Адальберта. Спасибі хлопцям.

- Чи вдавалося всім трьом братам Корпонаям виходити на поле в рядах однієї команди?

- На жаль, ні. Коли ми заграли, Тіберій уже був на тренерській роботі. Так що виступали і граємо нині разом тільки з Адальбертом. І думаю, шо саме у вінницькій «Ниві» своїм ставленням до роботи докажемо своє добре ім’я і авторитет, які комусь дуже хотілося б принизити.

 

Наша Книга

Епоха Вінницького футболу 1971-1981. Через Терни до вершин

 
Третій том книги "Епоха Вінницького футболу" вже в продажу.

Бажаючим придбати третій, або попередні томи прохання писати в мессенджер або на е-мейл: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., або дзвоніть: (096) 983-56-66

Книга присвячена появі та розвитку футболу у місті Вінниці та на теренах Вінницької області та охоплює період з 1911 року по теперішній час.
В третьому томі книги викладені матеріали про участь футбольних команд міста та області у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спорт. товариств за період з 1971 по 1981 рік включно.
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, документальні підтвердження різних засідань футбольних органів. Знайдені оригінальні протоколи з низки зустрічей як з Вінниці, так і по іграх команд Вінницької. області, а також фотографії з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги. В книзі надано великий обсяг статистичних даних: відомості про гравців, звіти з газет і таке інше. Наразі готується четвертий том цього видання, який охопить період з 1982 по 1991 роки включно.
Книга має 804 сторінки. Багато ілюстрована ч/б та кольоровими фото. Українською мовою. Формат книги А4, тверда глянцева обкладинка, палітурка прошита нитками. Наклад обмежений. Вартість третього тому 580 гривень.
 

 

 

Епоха Вінницького футболу 1958-1970. Час перемог

preview

Книга вже в продажу!
Формат книги А4; тверда глянцева обкладинка; палітурка прошита нитками; 784 сторінки з ілюстраціями. На українській мові.
Вартість 2-го тому 530 гривень.
Заявки на 2-й том книги приймаються на е-мейл:
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
або телефонуйте 096 983-56-66
Книга присвячена появі та розвитку футболу в місті Вінниці та на теренах Вінницької області та охоплює період з 1911 року по теперішній час.
В другому томі книги викладені матеріали про команду майстрів «Локомотив» Вінниця та інші команди міста та Вінницької області та їх участь у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спортивних товариств за період з 1958 по 1970 рік включно.
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, оригінальні протоколи зустрічей команд як з Вінниці, так і по командах Вінницької області, а також ряд фотографій з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги.
В книзі надано великий обсяг статистичного матеріалу, обзори матчів з газет і таке інше.

 

 

Епоха Вінницького футболу 1911-1957. Футбол давно минулих років.

еп

Книга вже в продажу!
Прохання до всіх хто замовив книгу, або бажає її купити написати Леоніду Загоруйко повідомлення на е-мейл Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..net або подзвонити по тел (096) 983-56-66.
Формат книги А4; тверда глянцева обкладинка; палітурка прошита нитками; 624 сторінки з ілюстраціями. На українській мові. Наклад обмежений.
Вартість 1 тому 430 гривень. 
Книга присвячена появі та розвитку футболу у місті Вінниці та на теренах Він. області та охоплює період з 1911 року по теперішній час. 
В першому томі книги викладені матеріали про появу футболу на Вінниччині та участь футбольних команд міста та області у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спорт. товариств за період з 1911 по 1957 рік включно. 
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, документальні підтвердження різних засідань футбольних органів. Знайдені оригінальні протоколи з низки зустрічей як з Вінниці, так і по іграх команд Він. області, а також фотографії з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги. В книзі надано великий обсяг статистичних даних відомості про гравців, обзори матчів з газет і таке інше.

 kni

Поиск

Login Form