Пятница, 17 февраля 2017 02:00

Щоб пам"ятали. Абрам Лерман

Огляд з сайту Буковина Чернівці 31 березня 2015 року.

Сьогодні виповнилося би 90 років одному з кращих тренерів у історії чернівецької «Буковини» Абраму Лерману. Абрам Давидович тренував нашу команду у 1976 – 1979 роках.

Абрам Лерман народився 17 жовтня 1922 року в Києві. У рідному місті він і зробив перші кроки у футболі. На початку 40 – х років Лермана запросили у київське «Динамо», однак дебютувати гравцеві на найвищому рівні завадила війна. Перші матчі у складі динамівського колективу Абрам Давидович дебютував у чемпіонаті – 45. У 1947 році Лерман став капітаном «Динамо». На полі Лерман відзначався непоступливістю та жорсткістю. Як наслідок, Абрам Давидович отримав прізвиська – «Гладіатор», «Лютий опричник». Існує легенда, згідно з якою Абрам Лерман своїми жорсткими діями на полі посприяв завершенню кар’єри двох видатних радянських бомбардирів — Всеволода Боброва та Григорія Федотова. У різних джерелах ця легенда обростає різними подробицями, тож сказати однозначно міф це чи реальна історія — неможливо. Деякі футбольні видання взагалі подають факт травмування Боброва Лерманом як замовлення від вищого керівництва КДБ через відмову Всеволода Михайловича перейти до московського "Динамо".
І все ж, Абрам Лерман був одним із найкращих футболістів київського «Динамо» 40-50 – х років. Цікаво, що киянин входив до розширеного списку кандидатів у збірну СРСР напередодні Олімпійських ігор – 52. У 1953 році Абрам Давидович завершив виступи на футбольному полі. У 1945 – 1953 роках він провів за «Динамо» 182 офіційні гри (6 голів).
Після закінчення активних виступів Абрам Лерман навчався у Вищій школі тренерів та очолював черкаський "Колгоспник" і київський "Арсенал" У 1963-1965 роках  Абрам Давидович обіймав посади начальника команди та старшого тренера запорізького "Металурга".
Вагомих успіхів Абрам Лерман досягнув у Вінниці, де очолював місцевий «Локомотив». У сезоні – 70 його команда стала переможцем однієї з українських зон класу «Б» чемпіонату СРСР, а у фінальному турнірі поступилася лише сєвєродонецькому «Хіміку».
Із чернівецькою «Буковиною» розпочав працювати у вересні 1976 року. Абрам Давидович прийняв команду тоді, коли вона перебувала в нижній частині турнірної таблиці. Наш колектив завершив сезон – 76 на 14 сходинці. А вже за підсумками наступного сезону «Буковина» під керівництвом Лермана зробила вагомий крок вперед – 9 місце. У сезоні – 78 чернівецький колектив був вже п’ятим.
Чемпіонат – 79 чернівецька «Буковина» також розпочала під керівництвом Абрама Лермана. На жаль, у 1979 році Абрам Давидович пішов із життя. За роки роботи в Чернівцях відомий фахівець заклав підвалини майбутніх успіхів «Буковини». Саме Абрам Лерман запросив у «Буковину» таких відомих наших футболістів, як Роман Угренчук, Ігор Заводчиков, Володимир Сакалов, Ігор Каліта, Василь Мудрей… Абрам Давидович також залучив у буковинську команду Віктора Хлуса, який тривалий час із успіхом виступав у київському «Динамо».
Про Абрама Лермана відомий у минулому футболіст Павло Богодєлов сказав:«Людина і пограла, і пережила багато. І, проте, залишилася простою і доброю. Абрам Давидович добре ладив з усіма, з ким він працював, включаючи прибиральницю. Він не тільки душевно здоровався і розмовляв із усіма, але і завжди знаходив засіб, щоб доплатити тій же прибиральниці до мізерної зарплати. І знаєте, умів це робити красиво!».
ФСК "Буковина"

На фото: 50 - ті роки 20 століття. Абрам Лерман з індійськими футболістами, які грали проти "Динамо"... босоніж.

 

Наша Книга

Епоха Вінницького футболу 1971-1981. Через Терни до вершин

 
Третій том книги "Епоха Вінницького футболу" вже в продажу.

Бажаючим придбати третій, або попередні томи прохання писати в мессенджер або на е-мейл: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., або дзвоніть: (096) 983-56-66

Книга присвячена появі та розвитку футболу у місті Вінниці та на теренах Вінницької області та охоплює період з 1911 року по теперішній час.
В третьому томі книги викладені матеріали про участь футбольних команд міста та області у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спорт. товариств за період з 1971 по 1981 рік включно.
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, документальні підтвердження різних засідань футбольних органів. Знайдені оригінальні протоколи з низки зустрічей як з Вінниці, так і по іграх команд Вінницької. області, а також фотографії з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги. В книзі надано великий обсяг статистичних даних: відомості про гравців, звіти з газет і таке інше. Наразі готується четвертий том цього видання, який охопить період з 1982 по 1991 роки включно.
Книга має 804 сторінки. Багато ілюстрована ч/б та кольоровими фото. Українською мовою. Формат книги А4, тверда глянцева обкладинка, палітурка прошита нитками. Наклад обмежений. Вартість третього тому 580 гривень.
 

 

 

Епоха Вінницького футболу 1958-1970. Час перемог

preview

Книга вже в продажу!
Формат книги А4; тверда глянцева обкладинка; палітурка прошита нитками; 784 сторінки з ілюстраціями. На українській мові.
Вартість 2-го тому 530 гривень.
Заявки на 2-й том книги приймаються на е-мейл:
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
або телефонуйте 096 983-56-66
Книга присвячена появі та розвитку футболу в місті Вінниці та на теренах Вінницької області та охоплює період з 1911 року по теперішній час.
В другому томі книги викладені матеріали про команду майстрів «Локомотив» Вінниця та інші команди міста та Вінницької області та їх участь у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спортивних товариств за період з 1958 по 1970 рік включно.
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, оригінальні протоколи зустрічей команд як з Вінниці, так і по командах Вінницької області, а також ряд фотографій з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги.
В книзі надано великий обсяг статистичного матеріалу, обзори матчів з газет і таке інше.

 

 

Епоха Вінницького футболу 1911-1957. Футбол давно минулих років.

еп

Книга вже в продажу!
Прохання до всіх хто замовив книгу, або бажає її купити написати Леоніду Загоруйко повідомлення на е-мейл Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..net або подзвонити по тел (096) 983-56-66.
Формат книги А4; тверда глянцева обкладинка; палітурка прошита нитками; 624 сторінки з ілюстраціями. На українській мові. Наклад обмежений.
Вартість 1 тому 430 гривень. 
Книга присвячена появі та розвитку футболу у місті Вінниці та на теренах Він. області та охоплює період з 1911 року по теперішній час. 
В першому томі книги викладені матеріали про появу футболу на Вінниччині та участь футбольних команд міста та області у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спорт. товариств за період з 1911 по 1957 рік включно. 
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, документальні підтвердження різних засідань футбольних органів. Знайдені оригінальні протоколи з низки зустрічей як з Вінниці, так і по іграх команд Він. області, а також фотографії з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги. В книзі надано великий обсяг статистичних даних відомості про гравців, обзори матчів з газет і таке інше.

 kni

Поиск

Login Form