Суббота, 28 января 2017 02:00

ДМИТРО ДВОРКІС: “КОМАНДА ТАКОГО РАНГУ, ТАКОЇ ІСТОРІЇ І, КОЛИ ХОЧТЕ, ТАКОЇ СЛАВИ, ЯК ВІННИЦЬКА “НИВА”, ЯК БИ ТАМ ХТО НЕ ГОВОРИВ, Є СПОРТИВНИМ СИМВОЛОМ, ВІЗИТКОЮ КРАЮ...

Інтерв'ю сезону 1995-96
- Дмитре Володимировичу, в матчі, який відбувся в рамках святкування Дня Вінниці, між збірною мерії та збірною “зірок” естради Ви були в амплуа нападаючого. Як на мене, то Вам
більше б пасувала роль мозкового центру, опорного півзахисника.

- Для цього мені треба було б скинути років 15-18. Для кожної ролі в спорті, як і в житті, є своя пора. І зараз я беру на себе відповідальність тільки за такий вантаж, який мені по плечу, щоб не підвести товаришів по команді.

- Я розумію, що цими словами Ви образно кажете про те величезне коло проблем, яке щоднини постає перед Вами, як перед керівником Вінниці — крупного промислового центру України. Те, що Ви любити Вінницю по-особливому, це відомо кожному. Ви корінний її житель, виросли, так би мовити, в трущобах міста. І в тому, що Вінниця зараз така красуня, що вона так чудово відзначає свій день, є велика Ваша особиста заслуга. Але ми бесідуємо з Вами, так би мовити, на “футбольній площі". Отож, Вінниця — уе ще й великий футбол. Щоправда, в особі "Ниви" якихось великих радощів поки що нам він не приносить. Щойно з бюджету міста футбольному клубу ”Нива” виділено 67 млрд.крб. Що й казати, царський подарунок. Але чи не звинуватять Вас знову, що Ви витрачаєте бюджетні кошти заради власного іміджу?

- Згадана сума не просто викинута на футбол, вона позичена професійному клубу, як розгалуженому спортивному господарству на певний строк. В даному разі, на два роки. Це той час, на нашу думку, коли "Нива” утвердившися, як професійна команда, зможе сама давати прибутки і чималі. Відомо, як дорого коштують у світі великого футболу класні гравці. І не лише на
міжнародній арені.

- Ми знаємо, що в “Ниви” дуже й дуже значний кадровий резерв в дитячих та юнацьких командах. З ними працює група знаних досвідчених фахівців, до наших юнаків прицінюються на всіх усюдах. Треба їх прив’язати до команди контрактами, а як виникне потреба, відпускати в інші клуби за значні суми гршей. То буде той час, коли “Нива” стане повертати борги.
Було б немислимо виділяти такі кошти без розрахунку на подібну перспективу.

- Отже, Ви хочете повернути команді старі добрі часи, коли про неї дійсно турбувалися предметно, а це давало відповідний ефект. Тоді неодмінно виникає необхідність, аби центральний міський стадіон також належав команді, а не орендувався клубом. Та й сама команда з її численними побутовими проблемами не тинялася б в не завжди кращих орендних відносинах, наприклад, щодо готелю, власного транспорту, бази і такого іншого.

- Я Вас дуже добре розумію. З керівництвом акціонерного товариства “Футбольний клуб “Нива” (Вінниця), зокрема, з його Президентом Сергієм Татусяком, ми домовилися так: і команда з
усіма її підрозділами, і центральний стадіон діятимуть за одним планом: щоб "Нива” гідно виглядала у вищій лізі. При клубові продовжуватиме існувати комерційний підрозділ, який би
давав йому додатковий приток коштів. Тут, я гадаю, роботи знайдеться усім, хто зайнятий в акціонерному товаристві, і тим, хто побажає хоч чимось бути корисним своїй команді.

- А про “старі часи” я скажу так. Команда такого рангу, такої історії і, коли хочте, такої слави, як вінницька “Нива”, як би там хто не говорив, є спортивним символом, візиткою краю. По грі “Ниви” судять про розвиток вінницького спорту в найкрупніших центрах України. Своїми перемогами чи поразками команда впливає на настрій десятків тисяч її прихильників, яких чимало є в районах області, про що зайвий раз засвідчило відвідання болільниками матчу “Ниви” з київським “Динамо" вдома. Ми певні свідомості, що знову беремося за руків'я важкого плуга. Команду вищої футбольної ліги з її підрозділами, як відомо, нелегко утримуватись навіть китам бізнесу. Але, як то кажуть,
вовків боятися — в ліс не ходити.

- Що Ви б Дмитре Володимировичу, побажали “Ниві“ , за грою якої Ви постійно стежите зі свого улюбленого сектору “А”, в сьогоднішньому матчі проти дніпропетровського “Дніпра”?

- Почуття чоловічого достоїнства. Я розумію, як важко мати його після серії нищівних поразок, яких зазнала з різних причин наша команда на попередньому відрізку чемпіонату. Але далеко не все ще втрачено. І як би я напучував нашу команду на цей непростий поєдинок, я сказав би їм: “Хлопці, не забувайте, що ви — вінничани, що ви — козацького роду!”.

Інтерв’ю в секторі “А” Вінницького центрального стадіону в мера Вінниці взяв Михайло Листопад.

 

Наша Книга

Епоха Вінницького футболу 1971-1981. Через Терни до вершин

 
Третій том книги "Епоха Вінницького футболу" вже в продажу.

Бажаючим придбати третій, або попередні томи прохання писати в мессенджер або на е-мейл: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., або дзвоніть: (096) 983-56-66

Книга присвячена появі та розвитку футболу у місті Вінниці та на теренах Вінницької області та охоплює період з 1911 року по теперішній час.
В третьому томі книги викладені матеріали про участь футбольних команд міста та області у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спорт. товариств за період з 1971 по 1981 рік включно.
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, документальні підтвердження різних засідань футбольних органів. Знайдені оригінальні протоколи з низки зустрічей як з Вінниці, так і по іграх команд Вінницької. області, а також фотографії з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги. В книзі надано великий обсяг статистичних даних: відомості про гравців, звіти з газет і таке інше. Наразі готується четвертий том цього видання, який охопить період з 1982 по 1991 роки включно.
Книга має 804 сторінки. Багато ілюстрована ч/б та кольоровими фото. Українською мовою. Формат книги А4, тверда глянцева обкладинка, палітурка прошита нитками. Наклад обмежений. Вартість третього тому 580 гривень.
 

 

 

Епоха Вінницького футболу 1958-1970. Час перемог

preview

Книга вже в продажу!
Формат книги А4; тверда глянцева обкладинка; палітурка прошита нитками; 784 сторінки з ілюстраціями. На українській мові.
Вартість 2-го тому 530 гривень.
Заявки на 2-й том книги приймаються на е-мейл:
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
або телефонуйте 096 983-56-66
Книга присвячена появі та розвитку футболу в місті Вінниці та на теренах Вінницької області та охоплює період з 1911 року по теперішній час.
В другому томі книги викладені матеріали про команду майстрів «Локомотив» Вінниця та інші команди міста та Вінницької області та їх участь у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спортивних товариств за період з 1958 по 1970 рік включно.
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, оригінальні протоколи зустрічей команд як з Вінниці, так і по командах Вінницької області, а також ряд фотографій з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги.
В книзі надано великий обсяг статистичного матеріалу, обзори матчів з газет і таке інше.

 

 

Епоха Вінницького футболу 1911-1957. Футбол давно минулих років.

еп

Книга вже в продажу!
Прохання до всіх хто замовив книгу, або бажає її купити написати Леоніду Загоруйко повідомлення на е-мейл Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..net або подзвонити по тел (096) 983-56-66.
Формат книги А4; тверда глянцева обкладинка; палітурка прошита нитками; 624 сторінки з ілюстраціями. На українській мові. Наклад обмежений.
Вартість 1 тому 430 гривень. 
Книга присвячена появі та розвитку футболу у місті Вінниці та на теренах Він. області та охоплює період з 1911 року по теперішній час. 
В першому томі книги викладені матеріали про появу футболу на Вінниччині та участь футбольних команд міста та області у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спорт. товариств за період з 1911 по 1957 рік включно. 
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, документальні підтвердження різних засідань футбольних органів. Знайдені оригінальні протоколи з низки зустрічей як з Вінниці, так і по іграх команд Він. області, а також фотографії з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги. В книзі надано великий обсяг статистичних даних відомості про гравців, обзори матчів з газет і таке інше.

 kni

Поиск

Login Form