Вторник, 25 ноября 2014 18:47

Цікава новина для шанувальників футболу Вінниччини і не тільки!

двор

Творчий колектив сайту «Історія вінницького футболу» спільними зусиллями готує до друку унікальну книгу – у ній буде викладено найповніші дані по давній історії вінницького футболу.

Починаючи з 1911 року, коли син начальника корпусу військових частин Борис Адаріді, який переїхав з Петербургу до батька і був зарахований до 6-го класу реального училища, приніс на так званий острів «Спорт» футбольний м’яч. І по 1957 рік включно, а вже у 1958-му у Вінниці розпочалася нова футбольна ера – в місті з’явилася команда майстрів «Локомотив», яка одразу голосно заявила про себе на всю Україну.

Робота над книгою йде поступово, адже доводиться шукати інформацію про дуже давні часи. Але поступово кількість глав книги, кожна з яких присвячена окремому року з життя вінницького футболу, збільшується. Для заохочення небайдужих громадян ми будемо викладати окремі уривки з глав на сайті. Системності у цих публікаціях, мабуть, не буде, адже системність важлива для книги. А вас, сподіваємося, наші анонси зацікавлять.

Отже, починаємо.

1946. ДЕБЮТНИЙ ВИСТУП У ВСЕСОЮЗНІЙ ПЕРШОСТІ

«Перший післявоєнний рік став для вінницького футболу (у місті того року було створено нові спортивні товариства – «Більшовик», «Буревісник» і «Старт») дебютним у рамках першості СРСР. За регламентом було створено ІІІ групу, яка дорівнювала нинішній другій лізі. Всього у ІІІ групі було створено 12 зон, з них чотири – в Україні, де 36 команд розсіяли за географічним принципом на Західну, Східну, Центральну та Південну зони.

Вінницька команда потрапила до Південної зони, де їх суперниками виступили команди Запоріжжя, Херсону, Одеси, Кишинева, Миколаєва, Кіровограду та Ізмаїлу. Сезон проходив за трохи дивним сценарієм: суперники проводили два матчі один з іншим, але обидва – на полі однієї з команд. Вінничанам довелося розпочинати з виїзду до Миколаєва, де команда під керівництвом голови обласного комітету у справах фізкультури і спорту Івана Верьовкіна виграла одну зустріч, але поступилася у іншій. Старт можна було вважати досить непоганим, але потім чемпіон області «Спартак», який представляв Вінниччину на всесоюзній арені, забуксував. Дві поразки на власному полі від запорізького «Більшовика» підштовхнули журналістів до критики...

Висновки керівництво почало робити досить швидко. Після другої поразки від «Більшовика» замість «Спартака» на арені з’явилася інша команда – збірна Вінниці. Підсилення було зроблено за рахунок вінницького «Динамо». Склад збірної міста виглядав так: Соцький, Іванов, Курцман, О.Мойсеєв, Спектор, Грімберг, Верьовкін, Іванчук, Музикантов, Чернов і Пельцман...

Шосте місце у таблиці з восьми учасників вінницька спортивна громадськість розцінила як успіх. Кращими ж футболістами області було названо Мойсеєва, Іванчука і Верьовкіна. А чемпіоном УРСР став ужгородський «Спартак», чотири гравці якого – Георгій Лавер, Дезидерій Товт, Михайло Михалина та Янош Фабіан – за два роки поїхали допомагати київському «Динамо» вставати з колін».

Ще раз нагадуємо: повну версію цієї глави, а також інших ви знайдете у книзі, яка поступово готується до друку.

P.S. Творчий колектив працюючий над книгою – Леонід Абрамович, Леонід Загоруйко, Андрій Кудирко.

Статистики, які надіслали відсутні дані (Віктор Зарванський, Василь Клічук,Євген Марков , Ігор Морозов,Юрій Пирухін  та Матвій Флігельтуб)

 

Последнее изменение Вторник, 25 ноября 2014 20:56

Наша Книга

Епоха Вінницького футболу 1971-1981. Через Терни до вершин

 
Третій том книги "Епоха Вінницького футболу" вже в продажу.

Бажаючим придбати третій, або попередні томи прохання писати в мессенджер або на е-мейл: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., або дзвоніть: (096) 983-56-66

Книга присвячена появі та розвитку футболу у місті Вінниці та на теренах Вінницької області та охоплює період з 1911 року по теперішній час.
В третьому томі книги викладені матеріали про участь футбольних команд міста та області у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спорт. товариств за період з 1971 по 1981 рік включно.
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, документальні підтвердження різних засідань футбольних органів. Знайдені оригінальні протоколи з низки зустрічей як з Вінниці, так і по іграх команд Вінницької. області, а також фотографії з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги. В книзі надано великий обсяг статистичних даних: відомості про гравців, звіти з газет і таке інше. Наразі готується четвертий том цього видання, який охопить період з 1982 по 1991 роки включно.
Книга має 804 сторінки. Багато ілюстрована ч/б та кольоровими фото. Українською мовою. Формат книги А4, тверда глянцева обкладинка, палітурка прошита нитками. Наклад обмежений. Вартість третього тому 580 гривень.
 

 

 

Епоха Вінницького футболу 1958-1970. Час перемог

preview

Книга вже в продажу!
Формат книги А4; тверда глянцева обкладинка; палітурка прошита нитками; 784 сторінки з ілюстраціями. На українській мові.
Вартість 2-го тому 530 гривень.
Заявки на 2-й том книги приймаються на е-мейл:
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
або телефонуйте 096 983-56-66
Книга присвячена появі та розвитку футболу в місті Вінниці та на теренах Вінницької області та охоплює період з 1911 року по теперішній час.
В другому томі книги викладені матеріали про команду майстрів «Локомотив» Вінниця та інші команди міста та Вінницької області та їх участь у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спортивних товариств за період з 1958 по 1970 рік включно.
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, оригінальні протоколи зустрічей команд як з Вінниці, так і по командах Вінницької області, а також ряд фотографій з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги.
В книзі надано великий обсяг статистичного матеріалу, обзори матчів з газет і таке інше.

 

 

Епоха Вінницького футболу 1911-1957. Футбол давно минулих років.

еп

Книга вже в продажу!
Прохання до всіх хто замовив книгу, або бажає її купити написати Леоніду Загоруйко повідомлення на е-мейл Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..net або подзвонити по тел (096) 983-56-66.
Формат книги А4; тверда глянцева обкладинка; палітурка прошита нитками; 624 сторінки з ілюстраціями. На українській мові. Наклад обмежений.
Вартість 1 тому 430 гривень. 
Книга присвячена появі та розвитку футболу у місті Вінниці та на теренах Він. області та охоплює період з 1911 року по теперішній час. 
В першому томі книги викладені матеріали про появу футболу на Вінниччині та участь футбольних команд міста та області у всесоюзних, республіканських, обласних та міських змаганнях, а також першостях та кубках добровільних спорт. товариств за період з 1911 по 1957 рік включно. 
В книзі використані ексклюзивні знахідки знайдені в архівах, документальні підтвердження різних засідань футбольних органів. Знайдені оригінальні протоколи з низки зустрічей як з Вінниці, так і по іграх команд Він. області, а також фотографії з особистих архівів родичів і вболівальників, наданих спеціально для книги. В книзі надано великий обсяг статистичних даних відомості про гравців, обзори матчів з газет і таке інше.

 kni

Поиск

Login Form